przyczepa dwuosiowaPrzyczepy ciężarowe do 3,5 tony są wyjątkowo przydatne w wielu branżach. Wykorzystują je rolnicy, firmy transportowe i wielu innych przedsiębiorców. Pozwalają one przewieźć jednocześnie bardzo dużą ilość towaru albo towary wielkogabarytowe. Używanie tych modeli wiąże się jednak z pewnymi obostrzeniami prawnymi, które wynikają z tego, że prowadzenie samochodu z wyjątkowo ciężką przyczepą jest stosunkowo trudne. Wszelkie błędy mogą prowadzić do poważniejszych konsekwencji niż w wypadku pojazdów o standardowej masie. W poniższym artykule przedstawimy Państwu garść cennych informacji dotyczących ich użytkowania.

Niezbędne uprawnienia

Kierowanie samochodem nieprzekraczającym 3,5 tony nie wymaga dodatkowych uprawnień poza prawem jazdy kategorii B. Jeśli jednak do takiego auta potrzebne jest nam przyłączenie przyczepy do 3,5 T, konieczne jest wyrobienie kategorii B + E. Takie uprawnienia są niezbędne, by kierować nieporęcznym, ciężkim pojazdem. Na kursie kierowca dowiaduje się, w jaki sposób wykonywać manewry, w normalnym samochodzie zazwyczaj niestanowiące najmniejszego problemu. Nauka jazdy z ciężką przyczepą o DMC do 3500 kg może być trudna, ponieważ widoczność jest ograniczona w dłuższym pojeździe, który dodatkowo zasłania z tyłu przyczepa dwuosiowa. Należy w zasadzie nauczyć się na nowo prowadzenia auta, ale warto się podjąć takiej inicjatywy. Po zdanym egzaminie będziemy mieli możliwość prowadzenia zespołu aut o maksymalnej wadze 7 ton włącznie. Przyczepa laweta do 3,5 tony może być potrzebna do translokacji motocykla, mebli czy też ciężkiego sprzętu AGD.

Gdzie serwisować przyczepę?

przyczepa 3.5 tony

Przygotowanie samochodu, kierowcy i przyczepy lawety z DMC do 3,5 tony do ruszenia w trasę nie jest wcale proste. Należy brać pod uwagę bardzo dużo czynników, które są kluczowe dla bezpiecznego pokonywania drogi i co za tym idzie, wykonywania zleceń. Oprócz wysłania pracownika na kurs prawa jazdy B + E oraz wytyczenia idealnych tras, po których na pewno będziemy w stanie naszymi pojazdami przejechać, warto korzystać z tego, że działa profesjonalny serwis przyczep. W takim miejscu można zaopatrywać się w niezbędne, solidnie wykonane części. Najwyższej jakości komponenty utrzymują właściwą kondycję wszystkich przyczep, m.in. tych do 3,5 t. Serwisanci dodatkowo sprawdzą dla nas, czy ze sprzętem wszystko jest w jak najlepszym porządku.