Istnieje wiele rodzajów przyczep samochodowych spełniających różne funkcje i odznaczających się innymi parametrami. W poprzednich tekstach omawialiśmy już modele przyczep, które ze względu na odpowiednią ładowność, ilość osi czy rodzaj zabudowy, nadają się do przewożenia szczególnych towarów. Niniejszy artykuł będzie dotyczył dóbr komplementarnych, dobrze dopełniających przyczepy samochodowe. Będą to przede wszystkim zabezpieczenia towaru w trakcie transportu oraz zabezpieczenia przyczepy przed kradzieżą. Taki sprzęt często jest niezbędny, zwłaszcza jeśli przyczepa podczas jazdy jest pełna lub zostawiamy ją przez jakiś czas bez opieki.

Jak zabezpieczyć towar na przyczepce?

lawety samochodoweZadbanie o to, by towar nie spadł z przyczepy podczas jazdy jest szczególnie ważne z kilku powodów. Jednym z nich jest potrzeba szybkiego dostarczenia ładunku do miejsca docelowego. Kluczową sprawą jest jednak to, by nie stwarzać zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Właśnie dlatego wszystkie przyczepy jednoosiowe i dwuosiowe, jeśli nie mają zadaszenia, powinny mieć odpowiednie pasy transportowe, którymi można przywiązać towar do przyczepy. Dzięki temu nikomu nie stanie się nic złego.

Ochrona przyczepy przed kradzieżą

Innym elementem, który może się niejednokrotnie przydać jest zabezpieczenie zaczepu. Jest ono bardzo cenną pomocą nie tylko podczas transportu, ale również wówczas, gdy przyczepa jednoosiowa pozostaje na noc na podwórzu lub na parkingu przed siedzibą firmy. Potencjalny złodziej nie będzie mógł odczepić przyczepy zapiętej na hak, ani przypiąć do własnego haka przyczepy, która nie jest przypięta, ale ma założone zabezpieczenie zaczepu. Sprawdzony producent nie będzie miał problemu z przygotowaniem takiego zabezpieczenia do konkretnego modelu przyczepy.

Idealne oświetlenie nawet w bezgwiezdną noc

Bezpieczeństwo sprzętu oraz osoby kierującej samochód wyposażony w przyczepkę, to także dobra widoczność na drodze. Tak samo przyczepa dwuosiowa, jak i wszelkie przyczepy do 3,5 T, musząprzyczepa jednoosiowa mieć sprawne lampy, żeby samochód był doskonale oświetlony i by wszystko odbywało się zgodnie z przepisami. Najlepiej zaopatrywać się w taki sprzęt u swojego serwisanta, najczęściej jednocześnie producenta sprzętu. Dodatkową pomocą mogą być przenośne halogeny, które można rozstawić, jeśli kierowcę czeka nieoczekiwany postój. Zapewnia to doskonałą widoczność, dzięki czemu nawet w nocy można podejmować różnorodne działania.

Jak widać, istnieje wiele przydatnych sprzętów, dzięki którym można bezpiecznie przewozić różnorodne towary, chronić przyczepkę przed kradzieżą, a także zapewnić sobie doskonałe oświetlenie nawet w bezgwiezdną noc. Wszystkie tego typu elementy można dzisiaj bardzo tanio nabyć u dobrych producentów, a często dołączane są one do nowych przyczepek.